پرده سینما

آغاز به کار جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان

پرده سینما


 

 

 

 

 


 

جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی ۲۰۲۱ میلان ایتالیا با حضور چند فیلم ایرانی در بخشهای مختلف آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، سیدمجتبی علوی، دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران اظهار کرد: مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری، مستند «رویاهای خالکوبی‌شده» به کارگردانی‌ مهدی گنجی، «پیاده در زمان» به کارگردانی اعظم نجفیان و علی‌محمد قاسمی، «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» به کارگردانی الله‌کرم رضایی‌زاده، «پوکر» به کارگردانی محسن خان‌جهانی و «افسانه یک عقاب» به کارگردانی امیر رفیعی از ایران در بخش‌های مختلف این رویداد حضور دارند.

او افزود: به علت عدم تعیین وقت  دریافت مدارک از سوی شرکت کارگزار سفارت ایتالیا این فرصت بسیار مغتنم برای فیلمسازان جهت حضور در جشنواره میلان از دست رفت که به رغم پیگیری رایزن فرهنگی متاسفانه به علت کمبود وقت میسر نشد.

دبیر جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران با اشاره به این‌که جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین‌المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند تصریح کرد: امیدواریم کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به این جشنواره و همچنین اهمیت حفظ کرسی بین المللی ایران در مقر فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) بیش از پیش توجه کنند.

علوی در ادامه بیان کرد: انتظار می‌رود کمیته ملی المپیک و به ویژه معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان که ظاهرا هنوز به اهمیت این رویداد و جایگاه رفیعی که در این چند دوره نصیب ایران شده است، اهتمامی ندارند و هنوز نشستی برای تنظیم راهبرد و تبادل نظر در پیشبرد اهداف و اعلام فراخوان جدید سیزدهمین دوره جشنواره برگزار نشده است که امیدواریم با حمایت وزارت ورزش و جوانان به‌زودی تحقق یابد.

 

در دوره دوازدهم جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران  که سال گذشته برگزار شد، علاوه بر فیلم‌های سینمایی، داستانی در قالب‌های کوتاه، بلند و پویانمایی، فیلم‌های مستند، برنامه‌های تلویزیونی، تیزر و نماهنگ تولیدشده در فاصله سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸، آثاری با موضوعات المپیک و پارالمپیک، ورزش و مبارزه با اعتیاد و فیلم‌های کوتاه موبایلی و ویدئویی با موضوع بازی‌های محلی، بومی و عشایری در بخش ویژه این رویداد حضور داشتند که بیش از ۷۰۰ اثر از ۵۴ کشور به جشنواره رسید و داوری شد.

بر اساس این خبر، جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۲۰ کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین‌المللی این جشنواره و استقبال از آن، همواره آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.


 تاريخ ارسال: 1400/8/19
کلید واژه‌ها: جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.