پرده سینما

نامزدهای اسکار فرانسه اعلام شد

پرده سینما

 

 


 

 

 

 

 

جوایز «سزار» به عنوان معتبرترین جایزه سینمایی در فرانسه، فهرست نامزدهای چهل و هشتمین دوره خود را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی، با اعلام فهرست نامزدهای چهل و هشتمین دوره از جوایز سزار، «معصوم»‌ ساخته «لویی گارل» و «دوازدهمین شب» اثر «دومینیک مول» پیشتازان اسکار فرانسه نام گرفتند.

«معصوم»‌  که در این دوره ۱۱ نامزدی دریافت کرد یک کمدی عاشقانه با بازی «گارل» و «نوئمی مرلان»‌ است که بازی در «تار» و «پرتره بانویی در آتش» را در کارنامه دارد.

«شب دوازدهم» نیز با کسب ۱۰ نامزدی داستان تلاش دو پلیس برای کشف معمای یک قتل را روایت می‌کند.

در این بین «ژولیت بینوش»‌ برای بازی در فیلم «بین دو جهان» ساخته «امانوئل کارر» در شاخه بهترین بازیگر زن نامزد شد. در این بخش همچنین «فنی آردانت»‌، «لوری کالامی»، «ویرژینی افیرا»‌ و «ادل اگزارکوپولوس» به عنوان نامزد دریافت جایزه برگزیده شدند.

در بخش بهترین بازیگر مرد، «ژان دوژاردن» بازیگر برنده اسکار برای ایفای نقش در فیلم «نوامبر» به فهرست نامزدها راه یافت. «دوژاردن» برای کسب جایزه در این بخش با «لویی گارل»‌ برای حضور در «معصوم» رقابت می‌کند. «ونسان مکنی»، «بونوآ ماژیمل» و «دونی منوشه» از دیگر بازیگران نامزد در این بخش به شمار می‌روند.

شاخه کارگردانان جوایز سزار این دوره تحت سلطه فیلمسازان مرد است و «لویی گارل» برای «معصوم»‌، «دومینیک مول» برای «شب دوازدهم»، «سدریک کلاپیش» برای «طلوع»، «سیدریک ژیمنز» برای «نوامبر»، «آلبرت سرا» برای «آرامش» به عنوان نامزدهای بخش کارگردانی معرفی شدند.

در بخش بهترین فیلم نیز فقط یک فیلم ساخته کارگردان زن به فهرست نامزدها راه یافت. علاوه بر «جوان تا ابد» ساخته «ولری برونی تدسکی»،‌ «طلوع»، «معصوم»، «شب دوازدهم»، «آرامش»‌ در این بخش نامزد شدند.

مراسم اهدای چهل و هشتمین دوره از جوایز سزار بیست و هفتم فوریه برگزار خواهد شد.


 تاريخ ارسال: 1401/11/6
کلید واژه‌ها: اسکار فرانسه، جایزه سزار

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.