پرده سینما

پیکر توران مهرزاد در ساختمان تاریخی ارگ، زیر باران تشییع شد

پرده سینما 

 

 

 

مراسم تشییع پیکر توران مهرزاد بازیگر پیشکسوت نسل طلایی نمایش و رادیو با بدرقه هنرمندان و دوستداران هنر در ارگ تاریخی رادیو تشییع شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مراسم تشییع پیکر توران مهرزاد هنرمند رادیو با حضور اهالی رادیو و دوستداران این هنرمند امروز شنبه دوم دی ماه برگزار شد.

بیوک میرزایی، فریبرز گلبن، علی همت مومیوند، اصغر همت، جواد پیشگر، کامران ملکی، محسن سوهانی- مدیر رادیو نمایش، قربان نجفی، صفا آقاجانی، مجید حمزه(کارگردان نمایش‌های رادیویی)، مهین فردنوا، شهین نجف‌زاده، نازنین مهیمنی، علی زرینی، علی تاجمیر، نرگس موسی‌پور، محمدرضاعلی‌ و دیگر اهالی رادیو در دقایق آغازین مراسم در ارگ تاریخی رادیو حضور یافتند.

حمید یزدانی از بازیگران رادیو اجرای این مراسم را بر عهده داشت. او گفت: یاد بانویی از تئاتر نسل طلایی ایران توران مهرزاد گرامی باد. سپاسگزارم از دوستداران و اهالی رادیو که برای خداحافظی با بانوی مهر آمدند. چندی پیش توران مهرزاد به منظور درگذشت ایران مهرزاد خواهرش متنی را نوشته بود که وصیت او بود.

سپس متن توران مهرزاد توسط این گوینده قرائت شد.

یزدانی گفت: توران مهرزاد سال‌ها فقط شنید، در تنهایی و در خانه. با این امید که جمع شدن دورهمی بعدی ما در شادی‌ها باشد بانوی مهر توصیه داشت همه آنچه که برای سوگواری و ترحیم می‌بایست انجام شود به مصرف خیریه برسد.

در ادامه مراسم پیام تسلیت معاون صدا که در مراسم حضور نداشت، قرائت شد.

بر اساس این گزارش کامران خاشع، فرزند توران مهرزاد که در خارج از ایران به سر می‌برد در پیامی عنوان کرد که همه روح و روانم در مراسم است اما به دلیل کسالت نتوانستم در مراسم شرکت کنم. همه شما را که به این مراسم آمده‌اید در آغوش می‌گیرم و بر شانه شما زار می‌زنم. رادیو خانه اول مادرم بود.

فرزند توران مهرزاد در ادامه این پیام گفت: از شما که باعث شدید مادرم با احترام به خانه ابدی‌اش رهسپار شود سپاسگزار خواهم بود. قدر حضور همه شما مهمانان را که در این سرما به دل ما گرما بخشیدید می‌دانم.

سوهانی، رییس مرکز هنرهای نمایشی رادیوهم در ادامه مراسم در سخنانی گفت: آن چیز که رادیو را متمایز می‌کند خانواده بودن و مهر و محبت است و من جلوه زیبای این مهر را در خانم نجف‌زاده دیدم که چگونه با مهر در کنار خانم مهرزاد بودند.

او بیان کرد: این را در مرحله اول به خودم و بعد آنها که تصمیم‌گیر هستند می گویم اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند و اگر سازمان صدا و سیما بخواهد تحول داشته باشد باید قدر هنرمندان و بزرگانش را بداند. ارگ تاریخی رادیو یکی از زمینه‌های فرهنگ‌ساز در شئونات فرهنگی است و خوشحالم که خادم این مکان هستم.

مهین فردنوا از دیگر هنرمندان رادیو در سخنانی گفت: ایشان به معنای واقعی کلمه مادر ما بودند. مهربانی، سخاوت و بخشش ایشان هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود؛ بخشنده بودند از هر نظر. دستمریزاد و آفرین بر شهین نجف‌زاده مرحبا بر او که مثل یک دختر کنارش بود. قدر هم را بدانیم و کنار هم باشیم.

فریدون اسماعیلی، بازیگر و از دوستان نزدیک توران مهرزاد با بغض در سخنانی گفت: وقتی مقابل میکرفن می‌نشست کسی را نمی‌شناخت قرا و حراف و دریده صحبت می‌کرد ولی حالا نمی‌توانم چیزی بگویم. در مکتب این عزیزان رشد کردم و هر چه داشتم در حد لیاقتی که داشتم توانستم عرضه کنم و دینم را ادا کردم.

کامران ملکی نیز در ادامه مراسم گفت: حرفی ندارم در جمع بزرگان بزنم من زاده رادیو هستم و پدر من از اولین‌های رادیو بود که اینجا را به راه انداختند. او همیشه می‌گفت رادیو خانه همه ماست. کامران خاشع گفت رادیو خانواده اول توران مهرزاد بود اما باید گفت رادیو و اهالی آن خانواده اول مهرزاد بودند. او دختری نداشت اما شهین‌دخت نجف‌زاده دختر او بود.

شهین‌دخت نجف‌زاده در پایان مراسم گفت: سپاسگزارم که در زیر این باران آمدید. از مدیران رادیو که ثابت کردید خانواده هستید تشکر می‌کنم.

در پایان بر پیکر توران مهرزاد نماز خوانده شد و پیکر این هنرمند به قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد.

پیکر توران مهرزاد در قطعه هنرمندان در کنار سرور پاک‌نشان، گوینده فقید رادیو که ۲۶ خرداد ماه سال گذشته بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفته بود، به خاک سپرده شد.


 تاريخ ارسال: 1402/10/2
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.